Jakie są typy zakładów bukmacherskich w futbolu amerykańskiego?

Jakie są typy zakładów bukmacherskich w futbolu amerykańskiego?

Futbol amerykański to sport kojarzony przede wszystkim ze Stanami Zjednoczonymi. Najpopularniejsza liga świata (NFL) pochodzi właśnie z tego państwa, a Super Bowl to wydarzenie, które rokrocznie przyciąga przed ekrany setki milionów widzów z Ameryki i nie tylko. Rozgrywki w tej dyscyplinie sportowej można typować również w polskich firmach bukmacherskich. Jakie typy zakładów oferowane są przez bukmacherów?

Zakłady główne

Na początek coś najbardziej oczywistego a mianowicie zakłady główne. Bukmacherzy w swojej ofercie wystawiają zakłady na wyniki końcowe (zarówno te w regulaminowym czasie jak i po dogrywce), zakłady łączone na pierwszą połowę i koniec spotkania a także zakłady na to czy w meczu dojdzie do dogrywki czy też nie.

Poniżej/powyżej

W tym typie zakładów można obstawiać zarówno liczbę punktów zdobytych w meczu przez oba zespoły jak i wynik punktowy każdego z zespołu z osobna. Przy bukmacherach posiadających bardziej rozbudowaną ofertę (przykładem takiej firmy jest BETFAN) istnieją jeszcze dodatkowe możliwości wnoszenia zakładów poniżej/powyżej. Typować można między innymi udane podania danego zawodnika. Innym typem zakładów jest ten na liczbę przyłożeń wykonanych przez konkretnego zawodnika. Dodatkowo obstawiać można jeszcze długość podań danego zawodnika (na jardy) a także dystans przebiegnięty z piłką przez konkretnego gracza (również w jardach). Możliwe jest również wnoszenie zakładów na ilość przyjętych piłek przez zawodników.

Zakłady na poszczególne połowy spotkania

Swoje zakłady można rozłożyć również na poszczególne części meczu. W tym przypadku obstawiać można min. wynik końcowy pierwszej bądź drugiej połowy oraz zakłady bez remisu. Możliwym jest również uiszczenie zakładów na ilość punktów zdobytych przez zespoły w każdej z poszczególnych części spotkania. Oczywiście linie na te zakłady będą inne niż te wystawione na cały mecz. Bukmacherzy dodatkowo oferują jeszcze zakłady typu handicap.

Zakłady na kwarty

W tym przypadku możliwe jest obstawienie wyniku końcowego oraz zakładu bez remisu na każdą z poszczególnych kwart. Przyjmowane są również zakłady na ilość punktów zdobytych w każdej z kwart a także zakłady typu handicap. Ciekawym zakładem jest także ten na wskazanie kwarty z największą ilością zdobytych punktów w meczu.

Handicapy

Handicapy to ciekawy typ zakładów, który pozwala graczowi na zwycięstwo nawet gdy typowany przez niego zespół przegra. W przypadku futbolu amerykańskiego możliwa jest gra na różnicę zdobytych punktów. Jeśli więc gracz uważa, że faworyt spotkania rozniesie w drobny pył rywali może zagrać na jego zwycięstwo w meczu z różnicą np. 5, 10 czy 15 punktami. Sytuacja ma się podobnie przy tak zwanych underdogach. Jeśli gracz twierdzi, że skazywana na porażkę ekipa skutecznie przeciwstawi się swoim rywalom może zagrać zakład na to, że odniosą oni w meczu zwycięstwo bądź nieznaczną porażkę np. 5 czy 10 punktami.

Jak widać, wybór zakładów na futbol amerykański jest dość spory i z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie, tym bardziej, że często bukmacherzy oferują liczne bonusy oraz zakłady bez depozytu.

Bukmacherka