Zarobki największych gwiazd futbolu amerykańskiego

Zarobki największych gwiazd futbolu amerykańskiego

Futbol amerykański jak nazywany jest ten sport we wszystkich krajach oprócz Ameryki Północnej, to zdecydowanie najpopularniejsza dyscyplina w Stanach Zjednoczonych. Jego zasady gry można w skrócie opisać jako połączenie piłki nożnej oraz rugby. To bardzo brutalny sport, w którym łatwo o poważną kontuzję, co spowodowane jest tym, że zawodnicy są cały czas ze sobą w bliskim kontakcie. Z powodu tego, że jest to w USA tak popularna gra, sportowcy z owej dyscypliny również zarabiają krocie za swoje występy. Ile? Warto rzucić okiem na czołową dziesiątkę.

Miejsce 10. Ryan Tannehill z Titans

Tannehill podpisał ostatnio nowy czteroletni kontrakt z klubem, na mocy którego zarobi 118 milionów dolarów. Jego średnia roczna pensja wynosi 29,5 miliona dolarów, natomiast przy podpisaniu kontraktu na jego konto wpłynęła ogromna kwota 62 milionów dolarów.

Miejsce 9. Matt Ryan z Falcons

Ryan w 2018 roku podpisał z Falcons kontrakt, wedle którego za pięć lat gry zarobi 150 milionów dolarów. Jego średnia roczna pensja wynosi 30 milionów dolarów, a przy podpisaniu kontraktu zawodnik zagwarantował sobie wpływ na swoje konto o wartości 94,5 miliona dolarów.

Miejsce 8. Dak Prescott z Cowboys

Precott został objęty przez Cowboys franchise tagiem, co oznacza, że zawodnik podpisał z klubem roczną umowę, dzięki której za rok gry zarobi 31,41 miliona dolarów.

Miejsce 7. Carson Wentz z Eagles

Wentz podpisał z Eagles nowy kontrakt w 2019 roku, który jest ważny do 2024 roku. Dzięki niemu Carson będzie w stanie zarobić za cztery lata grania dla Eagles 128 milionów dolarów. Przez to jego średnia roczna pensja wynosi 32 miliony dolarów, natomiast za samo podpisanie umowy, Wentz zyskał 66,471 miliona dolarów.

Miejsce 6. Kirk Cousins z Vikings

Cousins podpisał w 2020 roku kontrakt z Vikings, dzięki któremu za dwa lata gry dla zespołu zarobi 66 milionów dolarów, przy czym za samo podpisanie umowy, zawodnik dostał 61 milionów dolarów. Jego średnia roczna pensja wyniesie 33 miliony dolarów.

Miejsce 5. Jared Goff z Rams

Goff podpisał w 2019 roku kontrakt z Rams, który sprawił, że zawodnik za cztery lata gry dla zespołu dostanie 134 miliony dolarów. Za podpisanie kontraktu, Goff zainkasował 57,043 milionów dolarów. Jego średnia roczna pensja wynosi 33,5 miliona dolarów.

Miejsce 4. Aaron Rodgers z Packers

Packers podpisało z Rodgersem kontrakt w 2018 roku, na mocy którego zawodnik za cztery lata gry w klubie zarobi 134 miliony dolarów. Za samo podpisanie kontraktu, Rodgers dostał 78,7 miliona dolarów. Jego średnia roczna pensja wynosi 33,5 miliona dolarów.

Miejsce 3. Ben Roethlisberger ze Steelers

Steelers podpisało ze swoją gwiazdą dwuletni kontrakt, dzięki któremu zawodnik do 2021 roku za grę dla drużyny zarobi 68 milionów dolarów. Za podpisanie kontraktu na jego konto wpłynęło 37,5 miliona dolarów, a jego średnia roczna pensja wynosi 34 milionów dolarów.

Miejsce 2. Russel Wilson z Seahawks

Wilson podpisał z Seahawks kontrakt, obowiązujący do 2023 roku, na mocy którego zarobi 140 milionów dolarów. Za podpisanie kontraktu gwiazda drużyny dostała połowę tej kwoty, a jego średnia roczna pensja wynosi 35 milionów dolarów.

Miejsce 1. Patrick Mahomes z Chiefs

Mahomes w 2020 roku podpisał rekordową 10-letnią umowę, dzięki której zarobi 450 milionów dolarów. Przy podpisaniu kontraktu na jego konto wpłynęło 63,082 milionów dolarów, a jego średnia roczna pensja wynosi 45 milionów dolarów.

A jak zarabiają inni sportowcy? O jakich kwotach mowa, jeśli myślimy o tenisistach czy koszykarzach? Przeczytać możemy na: https://joemonster.org/art/60033

O futbolu